Kanał RSS
Sie 15

Sprzęt AGD?

Opublikowano sobota, 15 Sierpień 2015 w kategorii: Zakupy

lodówkaTemat rzeka… Stawiamy na markę czy na specyfikację techniczną? Generalnie zazwyczaj idzie to ze sobą w parze – bo producenci sprzętu agd pozycjonują swoje produkty i w zależności od parametrów – płacimy za półkę przedmiotu. Jednak – miałam już do czynienia z jedną z wiodących marek na polskim rynku – której sprzęt wypełnił moją kuchnię. Z biegiem lat okazało się – że psuje się wszystko i podczas jednego z serwisu – pan specjalista przyznał – że taka to firma, że nie opłaca się naprawiać – najlepiej wymienić… I tak właśnie skreśliłam całkowicie – na zawsze – tego producenta!

Ostatnio przyglądałam się lodówkom. Wymieniałam swoją – miałam więc okazję poczytać, porozmawiać ze sprzedawcami. I jakie mam wrażenia? Przede wszystkim – porównując podobne parametry – mamy podobne ceny. Pozostaje więc kwestia szczegółów i efektu wizualnego i oczywiście zaufania marce. Bo – co się zadzieje za kilka lat – to się okaże… Druga sprawa – że warto poczytać o stosowanych technologiach – czy za nową nazwą – nie kryje się tylko chwyt marketingowy? Firmy biorą (muszą brać) odpowiedzialność za swoje produkty i widać to w opiniach użytkowników, które polecam poczytać przed zakupem.

Moja lodówka ma już trzy miesiące. Najpierw obejrzałam ją w sklepie – potem zamówiłam dużo taniej w internecie. Ponieważ – jest to duży sprzęt – zamówiłam samochód z firmy transportowej z Warszawy – http://www.rwtrans.pl. Na razie się lodóweczka sprawdza się bardzo dobrze, jest cicha, ma dobrze rozłożone półki – jest pakowna. Jest znanej marki – i mam nadzieję, że będzie mi służyć długo i bezproblemowo.