Kanał RSS
Wrz 30

Różne dodatki do dachów

Opublikowano środa, 30 Wrzesień 2015 w kategorii: Zakupy

Wraz z ostatnim tematem budowlanym w pracy – musiałam także ogarnąć temat odwodnień. Mają one ogromne znaczenie – dla dachów płaskich. Chyba nie muszę przypominać tragedii z zawalaniem się dachu podczas targów kilka lat temu. A takich poważnych tematach warto postawić na dobrego specjalistę, który odpowiednio zaprojektuje obiekt i na dobrych producentów budowlanych. budowa

Dachy płaskie stosowane głównie na obiektach przemysłowych takich jak fabryki, magazyny, centra logistyczne oraz na obiektach usługowych takich jak centra handlowe, hipermarkety, hale sportowe mogą być odwadniane za pomocą dwóch systemów odprowadzania wody deszczowej: grawitacyjnego oraz podciśnieniowego. Oba systemy odwodnień dachów płaskich są prawidłowe jednak każdy z nich ma inne wady i zalety.

System grawitacyjny pozwala na w miarę szybki i bezproblemowy montaż, jednak nie sprawdza się na dachach gdzie odcinki pomiędzy kolejnymi rurami spustowymi są zbyt długie oraz tam, gdzie potrzebne jest szybkie odprowadzenie wody z dużej powierzchni dachu. System podciśnieniowy natomiast sprawdza się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie odprowadzenie wody z połaci dachu. Jego główną zaletą jest pełne wypełnienie rur wodą co znacznie przyspiesza jej spływ. Niestety system ten wymaga właściwego zaprojektowania całej instalacji oraz dużej wiedzy i doświadczenia firmy zajmującej się wykonaniem odwodnienia.

Zarówno odwodnienia jak i świetliki dachowe można znaleźć tu: http://dwdbautech.pl