Kanał RSS
Maj 4

Pianka PIR

Opublikowano środa, 4 Maj 2016 w kategorii: Zakupy

telewizjaMam takich znajomych, którzy do każdego remontu lubią być naprawdę dobrze przygotowani. Pod każdym względem. Zanim zaczęli szukać fachowców, najpierw sami szukali informacji, co należy kupić, jakie materiały najlepiej się sprawdzają, w których miejscach i wiele innych rzeczy. Pod uwagę wzięli także oczywiste kwestie finansowe. To jest idealne podejście do tematu – bo dzięki temu – mają większe szanse na to -żeby trafić dobrze i wydać mniej. No i skończyć remont szybciej i mieć mniej bałaganu:)

Tak więc – gdy tylko moim oczom ukazała się reklama w telewizji, kiedy akurat zachwalali piankę pir, ponoć znacznie lepszą niż wełna mineralna, postanowiłam podzielić się z nimi tą informację. Od razu chwyciłam za słuchawkę. Okazało się, że właśnie byli na etapie planowania nowego poddasza i tematem top1 była izolacja. Wybrali już to, co miało zagościć we wnętrzu, ale mieli problem, czym ocieplić swoje poddasze. Niby tylko kilka materiałów do wyboru, no ale każdy miał swoje wady i zalety. Do tego różne ceny. Powiedziałam im, co usłyszałam w reklamie i chętnie zaczęli szukać informacji na temat pianki pir. Okazało się, iż jest ona doskonałym materiałem. Fachowcy powiedzieli, że szybko się kładzie takie płyty z pianką PIR a ma znacznie lepsze właściwości pod względem ognioodporności, w stosunku do wełny mineralnej.

I tutaj – jak zbadaliśmy temat – okazało się, że marka ma znaczenie. Bo nie wszystkie firmy mają odpowiednie certyfikaty i nie wszyscy oferują piankę w swoich produktach – o odpowiednich wysokich parametrach. Jest to dość istotne – dlatego warto postawić na sprawdzonych producentów!