Kanał RSS
Lip 25

Blaszki

Opublikowano sobota, 25 Lipiec 2015 w kategorii: Zakupy

Blacha trapezowa – temat ciekawy:) Zgłębiałam go przy okazji jednego projektu w pracy i powiem szczerze, że i tutaj kwestia marki ma znaczenie. Bo marka w takim wypadku świadczy o jakości wykonania. A to jak wiadomo – wpływa na dany produkt!dachy

Materiał ten wybiera się ze względu na jego niską cenę, a przy tym nie dość, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, to jeszcze trwałe i solidne. W tym wszystkim jest jednak pewne zastrzeżenie i nie chodzi o estetykę budynku, czyli czy blacha trapezowa do niego pasuje, chodzi o kształt i wygląd dachu. Jeśli jest on prosty dwuspadowy albo jednospadowy, to wybór takiego pokrycia dachowego będzie przynosił oszczędności. Co innego, gdyby rzecz dotyczyła dachu z dużą ilością załamań, z wieloma lukarnami. Wtedy blacha trapezowa już tak bardzo się nie opłaca, tzn. nie ma tak dużej oszczędności z tego. Chyba że będzie to blacha drugi gatunek.

Największą korzyść z wyboru blachy ma się przy dużych powierzchniach. Kiedy dach jest bardziej oryginalny, nie ma dużych prostych powierzchni, to warto pomyśleć o dachówkach. Przy dachu dwuspadowym często jest w planie pomieszczenie mieszkalne pod zadaszeniem. Warto mieć świadomość, że blacha trapezowa nie zapewni zaciszności. Czy to uderzanie gałęzi o dach, dudnienie deszczu, czy grad, będzie to dobrze słyszalne. Nie każdemu będzie to jakoś bardzo przeszkadzać, ale wiedzieć o tym trzeba. Tak samo płyty warstwowe.